ASKİSPOR İÇİN ZOR İKİ HAFTA

20/11/2017 22:53 1221

Geçtiğimiz cumartesi deplasmanda küme düşmesi kesinleşen Becker takımını yenen Askispor bu hafta Adana'da Canik Belediyesi daha sonra ki hafta İstanbul da İÜSK ile mücadele edecek.

Aldığı galibiyetle bir derece moral bulan Askispor geçen hafta Mersin'de Çukurova basketbola iki sayıyla yenilen Canik ile Adana'da karşılaşacak.

Hafta başı hakemlerden şikayet eden ve görüntülü itiraz gönderen Samsun Canik takımı ligde kolay bir ekip değil. Uzatmada Hatay’a kaybeden ve uzun süre önde götürdüğü Çukurova maçını hakem kararıyla adeta kaybeden Samsun Canik takımı iki galibiyetle ligin altında yer alıyor.

Daha sonra İÜSK ile İstanbul’da oynayacak Aski ‘yi bir zor maç daha bekliyor. İki yabancısından yoksun İÜSK, Mersin Büyükşehir’le 3 periyot kafa kafaya top oynadı. Son periyotta eski oyuncusu Sasha Cado 'nun attığı 3 tane 3lükle müsabakayı kaybeden İÜSK, Ayşa Muhammed ile anlaşmak üzere olduğu gelen bilgiler arasında.

Askispor için bence var veya yok sayılabilecek bu iki haftayı iyi değerlendirmek şart oldu. Özellikle bu hafta Samsun Canik maçında büyük seyirci desteğine ihtiyacı olacak olan Askispor’u tribünde yalnız bırakmamak gerekiyor.