ASKİSPOR HATAY'DA KAYBETTİ

15/01/2018 22:34 1548

Bilyoner. com bayanlar süper liginde mücadele eden temsilcimiz Askispor ligin şampiyon adaylarından Hatay takımına ilk iki periyot direnmesine rağmen müsabakadan 81-72 mağlubiyetle ayrıldı.

Son hafta Nilay ve Marina'yı kadrosuna alarak eksiklerini tamamlamaya çalışan Askispor Hatay deplasmanın da ilk 2 periyot özellikle Paris'i önden savunarak boyalı bölgede etkili olmamasını sağladı. Ancak 3 ve 4. periyotlarda yorulan Snow boyalı bölgede Paris'i tutamayınca yenilgi kaçınılmaz oldu.

Snytsıha'nın 10 sayı ürettiği 3. periyotta müsabakayı hep önde götüren Hatay takımı boyalı bölgeden toplam 38 sayı üretince müsabakayı Aski'nin kazanması imkansızdı.

Olcay Orak'la birlikte bir ivme yakalayan Aski ‘de mücadele sezon başına göre üst seviyedeydi. Ancak bu takıma Sims'in yerine mutlaka bir oyuncu ve 5 numara oynayan Snow'un yerine bir eleman şart gibi görünüyor. Nacickaite 25 Marina 17 Nilay 9 Snow 13 sayı ürettiği Hatay maçı artık unutularak önümüzde ki hafta oynanacak Orman spor müsabakası düşünülmelidir. Çünkü yaptığı son transferlerle iyi bir takım olan Orman sporu yenmek hiçte kolay olmayacaktır. Yapılacak yeni takviyelerle bu müsabaka kazanılabilir.