ASKİ SPOR TOPARLANACAK

13/02/2018 01:35 349

 

Bayanlar bilyoner.com 1. liginde düşmeme mücadelesi veren Askispor Milli takım arasından sonra Amerika milli takımda oynayan Williams ile güçlenerek kalan maçlarında en az 3 galibiyet alarak küme düşmekten kurtulacaktır.

Sezon başında yapılan transfer hatalarıyla ve hatalı antrenör tercihleriyle buraya kadar gelen Askispor Olcay Orak hocanın gelmesiyle birlikte iyi bir basketbol oynamaya çalışsa da üst üste aldığı mağlubiyetlerle düşme hattından bir türlü kurtulamadı ancak bu hafta oynayacağı Çukurova müsabasından sonra yeni transfer Williams’ ın gelmesi ile birlikte evinde Becker, İÜSK, Beşiktaş deplasman da Canik, AGÜ maçlarını hedef maç olarak kabul ederek müsabakalara hazırlanacak. Özellikle Adana'da oynayacağı İÜSK müsabakası Askispor’un 2. yarı oynayacağı en önemli müsabakadır. Yine deplasmanda oynayacağı Canik ve AGÜ maçları da hedef maç olarak söylenebilir. Milli takım arasının Askispor’a iyi geldiği ve özellikle yeni transfer Nilay ve Şaziye’nin de bu arayı iyi değerlendirdiğini düşünecek olursak Askispor ligde kalacaktır.

Kendisi gibi küme düşmeme mücadelesi veren İÜSK’nın evinde oynayacağı Ormanspor ve Botaş müsabakası ile Adana’da oynayacağı Aski mücadelesi onlar adına da çok önemli müsabakalar diyebiliriz. Ancak 2 hafta sonra oynanacak İÜSK müsabakasını Askispor kazandığı takdir de küme düşecek takım İÜSK olacaktır.