ALTINORDU MAÇININ ÖNEMİ

19/09/2018 22:43 1354

Adana Demirspor evinde Hatayspor'u 3 golle geçerek 3 puana uzanan taraf oldu. Futbol olarak istenilen seviyede olmasa da ilerisi için ışık verdi. Defans boluğunun son derece dikkatli olması gerekiyor. Bu maçta kalelerinde gol görmeseler de verilen pozisyonlar pek iç açıcı değildi. Rakip orta alanı "Elini kolunu sallayarak" geçiyor. Yani bir takımın kalbinin orta saha olarak düşünürseniz, burada yapılan hatalar defans bloğunu her zaman zora sokar. Orta alan hala istenilen seviyeye gelemedi. Topa ne kadar fazla sahip olursan, o kadar az hata yaparsın. Yani bu bölgenin kendisini toparlaması gerekiyor...

Orkan Çınar transfer edindiğinde ben çok umutluydum. Benim beğendiğim futbolcular arasında yer alıyor. Ancak gelişim sağlaması gerekir. Bu futbolcunun hedefi Beşiktaş'da forma giymek. Bunu başarması için Adana Demirspor'u sırtlayan isimlerin arasına yer alması önemli.

Oyuna sonradan dahil olan Batuhan ve Berk Yıldızı çok beğendim. Yani Adana Demirspor'un kulübesi oynayanların bazılarından daha hazır gibi geldi bana. Tabi burada devamlılık önemlidir. Futbolcunun bir-iki maçlık performansı ile değerlendirme yapmak bence son derece yanlış.

Hafta sonu deplasmanda Altınordu ile karşılaşacak olan Şimşek, bu maçı kazandığı taktirde galibiyet serisi başlamış olacak. Daha sonraki hafta içeride Eskişehirspor ile içeride oynayacağız. yani bu maçı kazan 3' te 3 yap.

Adana Demirspor yaptığı transferler ile Türkiye'nin gündemine oturan takım oldu. Bu son derece gurur verecek bir tablo. Ancak Sportif Direktör Tanju Çolak'ın Hatayspor karşısında yapmış olduğu "ÇİRKİN, EL KOL HAREKETİ" ulusal medyada da yer aldı. Adana Demirspor taraftarı bu kişinin gelmesinden rahatsızlığını ilk günden beri dile getiriyor. Yaptığı bu çirkin hareket karşısında Başkan Murat Sancak'ın ne söyleyeceğini merak ediyorum.

BAŞARILAR CENGİZ HOŞFİKİRER

Adana Demirspor'da Altyapının başına Cengiz Hoşfikirer getirildi. Cengiz Hoşfikirer 2011 yılından beri PRO lisans sahibi. Adana Demirspor'un profesyonel takımı dahil tüm kategorilerinde sorumluluk aldı ve başarıyla görevini yaptı. Hani derler ya

"MUM DİBİNE KÖR BAKAR" diye. Başkan Murat Sancak'dan önceki başkanlar ve yöneticiler Cengiz Hoşfikirer'i görmemezlikten geldiler. Geçtiğimiz yönetimde başkanlık yapan Mehmet Gökoğlu'da kalktı Ankara'dan Fahir Genç diye bir teknik direktör getirip Altyapının başına getirdi. Hem de dolgun bir ücret ile olduğunu duydum. Tamam Fahir hoca futbolun birçok kademesinde görev almış olabilir. Bu işler herkesin bildiği gibi "Ahbap-çavuş" ilişkilerinin maalesef ön plana çıktığı bir sektör futbol!

Ancak Başkan Murat Sancak'ın danışmanlarının yaptığı araştırmalar neticesinde Hoşfikirer Altyapının başına geldi. Başkan Murat Sancak'ın hedefleri büyük. Altyapıya bu kadar önem veren bir başkan gelmedi Adana Demirspor'a. Göreceksiniz önümüzdeki yıllarda bu proje büyüyecek ve altyapıdan çıkan gençler profesyonel kadroda yerlerini alacaklar. Ben senelerden beri yazıyorum. Altyapı bir takımın "KALBİDİR" diye maalesef bu kulüpte yönetimde görev yapan arkadaşlar anlamakta zorluk çektiler. Şuanda görev yapanların çoğu o zamanda vardı!

Ben bu geniş projeye imza atan Başkan Murat Sancak'ı kutluyorum. İnanıyorum ki Adana Demirspor'u birkaç yıl içerisinde hayal edemeyeceği başarılara adını yazdıracaktır. Burada öncelikle taraftarlara çok iş düşüyor. Başkana kuvvet verecek olan topluluk onlar. Cengiz Hoşfikirer hocaya da bundan sonraki görevinde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki çok önemli işlere imza atacak ve birçok genci Türk sporuna kazandıracaktır