Altın değerinde 3 puan

26/08/2018 23:10 1259

Geçtiğimiz hafta Denizlispor maçı sonrası sezon başı malum durumlar nedeniyle Adana Demirspor’ un henüz hazır olmadığını, 4 hafta gibi bir süreye ihtiyacı olduğunu belirtmiştim.

Ancak Adana Demirspor'un Gaziantep maçı bu hazırlık süresinin daha da kısa olabileceğini bize gösterdi. Açıkçası kendi adıma Adana Demirspor’dan rakibi kabullenen bir oyun beklerken Mavi -Lacivertliler özellikle ilk 30 dakikada Gaziantep’e kendi oyununu kabullendirdi. Özellikle Koseçki’nin geri dönüşleri sıkıntılı olsa da başarılı futbolu alkışı hakketti. Pote ise penaltıyı kaçısa da hemen arkasına golü atarak profesyonellik ve tecrübenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. İlk yarının son on dakikasında ise orta saha geri dönüşler de sorun yaşayınca rakibin atakları fazlalaştı.

İkinci yarıda ise skoru korumasını bilen Adana Demirspor özellikle bu dönemde hanesine altın değerinde bir üç puan yazdırdı. Oyunun geneline bakacak olursak tabi ki Adana Demirspor henüz tam anlamıyla hazır değil. Batuhan’ın cezası bitti. İstanbul maçı sonrası lige verilecek arada Anderson’un da takıma katılacağını ümit ediyorum. İşte o zaman daha üretken bir Adana Demirspor izleye biliriz. Ancak Gaziantep maçının ilk 30 dakikasında ki oyun bizlere bazı olumlu sinyaller verdi.

Bu arada taraftara bir kez daha helal olsun. Eğer bir üç bin kişilik kontenjan daha olsa orayı da doldururlardı.

Sonuç olarak Adana Demirspor’u daha güzel günler bekliyor. Sabrın sonunun selamet olduğunu her seferinde söyledik. Bu hafta İstanbul maçından alınacak 3 puan ise lige verilecek ara öncesi ilaç gibi gelecektir. Orta sahanın da daha fazla üretken olması durumunda o zaman istenilen takım sahada olacaktır.

Hakan Hoca takım istikrarından yana ancak özellikle defansta Adil şansı hak ediyor. 17 yaşındaki genç golcüye yine şans vermek lazım diye düşünüyorum. Bunun formülü de Hakan Hoca da diyorum.