ALLAH KORUSUN

04/01/2018 03:17 1377

Adana Demirspor ilk yarıyı maalesef arzu ettiği yerde bitiremedi. Yeni kurulan takımların zamana ihtiyacı olduğu kesin. Ancak, bu zamanı çok aşan adana Demirspor istenilen form grafiğini bir türlü yakalayamadı.

Başkan Mehmet Gökoğlu’nun gayretinin ve arzusunun bu takımı şampiyonluğa oynatmak olduğunu biliyorum. Hiç olmazsa ilk altı takım arasına kalıp şansını burada denemek. Maalesef puan cetvelindeki yere baktığımızda bu pek kolay gibi gözükmüyor.

Yapılan transferlerde maalesef sınıfta kalındı. Yabancı futbolcuların çoğunun kulübede oturması bunun en açık örneği. Transferlerde nasıl karar veriliyor ve alınıyor aklım almıyor. Bu kadar hata olmaz olamaz.

Erzurumspor’dan Kubilay Sönmez ile anlaşma sağlanmış. İyi güzel de bu futbolcunun bu yükü kaldırabileceğine emin misiniz?. Bu takıma hazırfutbolcu gerekiyor. Bu arkadaş 9 maç oynamış.

Çaykur Rizespor, Sivasspor’dan Galip ile anlaştı, Kardemir Karabükspor’dan İlhan Depe ile anlaşma yolunu arıyor. Aradaki farkı siz düşünün artık.

Haftalardır Gaziantepspor Kulübünün maddi sıkıntıdan dolayı kapanacağı gündemde. Bu kulüp niye bu durumlara düştü biliyor musunuz? Kötü yönetildiği için. Belediyede MUSLUĞU” kapatınca bu hallere düştüler. Sanırım borcu şuanda Adana Demirspor borcunu aşmış durumda.

Allah Korusun, Adana Demirspor yeni sponsorlar bulamaz ve başarı grafiğini yükseltemezlerse işler inanın vahim.

Demirspor’un borcu hiç düşmüyor. Her gelen yönetim borçsuz bırakacağız vaadini veriyor! Sonuç ortada. Nerden baksan borç 50 milyon TL. Yönetim, “Bize niye sahip çıkmıyorlar” diye demeçler veriyor. Bunu anlamak için KAHİN” olmaya gerek yok.

Yani “TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNMEZ” Yarın bir gün Belediye para vermez ise ne olacak hiç düşündünüz mü? Hiç kimsenin düşündüğünü sanmıyorum. Acil çözüm gerekiyor, yarın çok geç olabilir.

***** *****

KAPLANIN ŞANSI VAR

Adanaspor ilk yarıyı puan cetvelinin 5. Sırasında bitirerek taraftarının gönlünü kazandı. Şimdi sıra geldi transferlere. Yönetim “kesenin ağzını” açarsa, kaliteli isimleri transfer yaparsa sezon sonuna kadar hedefe ulaşmak için büyük çaba sarfeder. Çünkü Adanaspor kadrosunda bu “ışık” var.

Teknik direktör Osman Özköylü, bu ligi en iyi tanıyan teknik direktörlerin başında geliyor. İstediği futbolcuların alınması halinde ikinci yarı zevkle izleyeceğimiz bir takım sahaya sürecektir