ALKIŞLAR ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER’E…

12/04/2017 23:03 1255

Referandum çalışmalarının başladığı yaklaşık 1.5 aylık süre zarfında en dikkat çeken isim kuşkusuz CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer oldu. Her gün ama her gün basına en az bir haber servisinde bulunan Tümer’in gittiği yerleri facebook, twitter ve instagramdan takip edemez hale geldik.
Dikkat edilirse Adana’nın tüm ilçelerinde bir veya birden fazla çalışma yapmış. Basına gönderdiği haberler gittiği yerlerin belki de yüzde birine tekabül ediyor.
İl Başkanlığı’nın yanı sıra tüm ilçe, gençlik ve kadın kolları üyeleriyle iyi diyalogları olduğu gözlenen Tümer’in samimiyeti bununla da sınırlı kalmıyor. Bildiğiniz gibi Adana’ya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da geldi, genel başkan yardımcıları da… Birçok ilin milletvekili de soluğu Adana’da aldı.
Sosyal medyasını biraz incelediğimizde Adana’ya gelen CHP’li misafirlerin hepsiyle de ilgilendiğini görüyoruz Sayın Tümer’in… Hatta Adana’nın eski ilçesi Osmaniye iline gelen CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’la da yakından ilgilenmiş. Basın bülteniyle de pekişmişti bu girişim hatırlarsanız… Bu girişimlerinden anlıyoruz ki Tümer, CHP Genel Merkezinde ve CHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi grubunda da oldukça seviliyor.
Referandumu bahane ederek kentin kurum ve kuruluşlarıyla birlikte sivil toplum örgütlerinin etkinliklerini de ihmal etmemiş CHP’nin asil milletvekili… Her yere ama her yere yetişmeye çalışmış. Toplumun tüm katmanlarıyla görüşmelerini eşitlemiş. Kimseyi ötelememiş, kimseyi ötekileştirmemiş… Siyasi parti ya da belediye ayrımı gözetmeden el uzatana el vermiş.
Aslında daha yazılacak çok şey var…
Ama biz yazıyı tadında bırakalım.
Ve sadece partisinin değil Adana’nın ve Türkiye’nin milletvekili olmayı başaran Zülfikar İnönü Tümer’e helalinden bir alkış gönderelim…
Zira sonuna kadar hak ediyor…