ALIN SİZE SANTRAFOR

27/07/2018 02:46 1280

 

Adana Demirspor'un gündemini bir süredir meşgul eden Pote olayına artık sıcak bakmamak gerekiyor. Kimde Adana Demirspor'dan büyük değildir.

Tamam Pote iyi bir futbolcu olabilir. Adana Demirspor taraftarının kalbine taht kurmuş da olabilir. Kulübü bu futbolcuyu bırakmıyor ise yeni arayışlara geçmek gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Rizespor Kweuke ile yollarını ayırdı. Bence bu ligin en tecrübeli ve iyi santraforlarından. Ancak büyük külfet getirir. Ancak Rizespor ile anlaşılır ise belki bir çare bulunur.

Yapılan transferlere harcanan paranın miktarını bilmiyorum ancak ciddi boyutlara ulaşacağına eminim. Başkan Murat Sancak'ın yerinde kim olursa olsun bu transferleri kesinlikle yapamazdı. Tabi ki burada Sportif Direktör Tanju Çolak'ın ikna gücünü de unutmamak gerekir. Tanju Çolak bu ülkenin gelmiş geçmiş en iyi santraforlarındandı. Bu takıma yakışır en iyi ismi getireceğine hiç kuşkum yok.

Heniz hazırlık maçları yapmayan Adana Demirspor takımının nasıl bir taktik anlayışı olacağını merak ediyor taraftarlar. Bazı teknik direktörler her maça aynı taktik anlayışı ile çıkmazlar. Rakibin oyun tarzına göre 3-5-2 oynarken 4-4-2 sistemine dönerler. Tabi bu 4-1-4-1 de olabilir.

Toplama takım olmamıza rağmen kaliteli futbolcuları Adana Demirspor çatısı altına toplamak son derece önemli. Geldikleri kulüplerde isim yapmış futbolcular. Yani çok yönlü isimler var aralarında. Öncelikle arkadaşlık bağını kuvvetlendireceksin. Daha sonra sistem arayışını daha çabuk adapte edebilirsin. Yani hedefe gitmek isteyen kulüplerin başlıca başarısı bundan geçiyor. Ortam iyi olacak, futbolcuların bir birlerine olan davranışları pozitif bir enerji oluşmasına neden olur. İşte o zaman başarı gelir.

Başkan Murat Sancak ve yönetimi, kampta futbolcuları yanlız bırakmıyorlar. Geçtiğimiz günlerde 2. Başkan İmam Gazali bey kampa giderek futbolculara moral verdi. İşte bu sahiplenmenin en güzel örneğidir. Futbolcunun yanında olacaksın. Karşısında olursan kaybedersin.

Diğer bir konu ise Altyapı;

Altyapıyı kuvvetlendirecek hamlelerin yapılması artık şart oldu. Son derece geç kalınmış olsa da biran önce başlamak bence yapılan en sağlıklı icraat olacaktır. Burada her sezon 2-3 futbolcuyu profesyonel kadroya taşımak gerekiyor. Burada en büyük görev Hakan Kutlu'ya düşüyor. Yani Kutlu'nun cesaretli olması gerekir. Bu cesaret kendisinde var mı göreceğiz.

Taraftarlar merak etmesinler yapılan akıllı transferler sonunda iyi bir kadromuz oluşmak üzere. Aynı zamanda önümüzdeki sezon bu takım ligin en popüler takımı olur. Herkesin beklentisi şampiyonluk. Ancak yeni yapılanmaya giden takımlar için kolay bir beklenti değil. Ben sizlere bir tek şey söylemek istiyorum.

SANCAK'a güvenin.