AK Parti’de Fikret Yeni farkı

13/05/2018 22:56 516

Yüreğir Serinevler Kapalı Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onur konuğu olarak katıldığı AK Parti Adana 6. Olağan İl Kongresi’nde yaklaşık 5 yıldan bu yana görevinin başında bulunan mevcut Başkan Fikret Yeni, yeniden AK Parti Adana İl Başkanı seçilmişti. Dile kolay 5 yıl var. Gece gündüz çalışanların kimler olduğu Ankara’dan net görünüyor demek ki. Kim ne derse desin başarılı bir performans sergileyen Fikret Yeni’nin yeniden bu görevi üstlenmesinin, önümüzdeki 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Adana’da AK Parti için önemli bir avantaj olduğu muhakkak. Başka partilerin il başkanları aday adaylığı için örgütü başıboş bırakırken, Fikret Yeni’nin görevine sahip çıkması takdirlik doğrusu. Daha dün gece bir mahalle toplantısında konuşuyordu, bugün Ankara’ya gidiyor. Buradan yazdım ki birileri çalışma nasıl yapılır görür belki!

CHP’de neler oluyor?

CHP Adana İl Başkanlığı’na Emrah Kozay’ın ne zaman atanacağını kimse bilmiyor. Mevcut yönetim Emrah Kozay isminde direnirken, aday adaylığı için istifa eden Ayhan Barut’un, Ahmet Dardağan isminde ısrar etmesi oralığı karıştırdı. Tabi bu arada il başkan adayı olarak üçüncü birinin daha çıktığını yazmıştık. İşte o aday yani üçüncü aday Şahin Yeter de boş durmuyor. Daha seçim başlamadan, sahada çalışması gereken CHP İl Örgütü, kendi içinde krizleri çözemedi henüz. Seçimde ne yapar acaba? 

Helal olsun!

Gazeteci Murat Yıldırım’ın, Adana Artı Eğitim Gönüllüleri Derneği ile birlikte hayata geçirdiği “Engel Olma Destek Ol” projesinin üçüncüsü Seyhan Oteli’nde yapıldı. 30’u kadın 45 toplum gönüllüsünün, çok sayıda özel gereksinimi olan çocuk ve gençle birlikte, modacı Serdar Kozak kreasyonlarıyla podyuma çıktığı defileye bu yıl dünyaca ünlü isimler de katıldı. Kimler vardı kimler? Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve eşi Zeynep Sözlü, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş,  Adana Kent Konseyi Başkanı Ekrem Aslan, Dr. Hande Özhan Bozatlı, Türkiye’nin ilk kadın bedensel engelliler kadın zumba eğitmeni Rabia İlteris, Uluslararası Down  Federasyonu Başkanı  Muhammed Abdullah Tuncay,  Uluslararası Down Federasyonu Genel Sekreteri  Aydan Tuncay ile Avrupa Birliği Türkiye Forumu Genel Sekreteri Laura Batalla Adam’ın katıldığı defileyi yaklaşık bin kişilik davetli topluluğu izledi Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer de defilede yer aldı. Valla ne diyelim Adana, “Engel Olma Destek Ol” projesinin arkasında duruyor helal olsun projeye emek verenlere.

 

Çimdik

 Sağlığında kıymet bilmeyip, kaybettikten sonra mezarlara gidip, fotoğraf çeken ve annelerini yad etmeyi orda burada paylaşan hayırsız evlatları, bir çimdikleyeyim istedim. Sağken kıymet bilin ey gafiller..!

Haşarı Soruyor

 - Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında Vali Demirtaş’ın hafta sonu Evliya Çelebi Turizm ve Otelcilik uygulama Otelinde basınla bir araya geldiğini biliyor musunuz?

-AK Parti İl Başkanı Avukat Fikret Yeni’nin tüm ilçe teşkilatlarının saha çalışmalarına katıldığını ve onlarla birlikte mahalle mahalle gezdiğini biliyor musunuz?

-AK Parti İl Başkanı Avukat Fikret Yeni’nin bugün çok önemli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gideceğini biliyor musunuz?

-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'yı makamında ziyaret ettiğini, ziyarette Başkan Sözlü ve Başkan Avcı’nın, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri'ne dair istişare ettiklerini biliyor musunuz?

Hepimizin ‘Melih Abi’si Melih Torunlar’ın, Haber Müdürlüğüne getirildiğini biliyor musunuz?

-CHP Adana İl Başkanlığı’na Emrah Kozay’ın ne zaman atanacağını biliyor musunuz?

-MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı’nın, saha çalışmasını hiç ara vermeden hem de tam kadro yaptığını biliyor musunuz?

1984-1989 yılları arasında Adana Belediye Başkan Vekilliği yapan Mebruke Turhancık’ın, vefat ettiğini biliyor musunuz?

-CHP ile birlikte İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu ‘Millet İttifakı’nın, 60’a yakın muhtarın katılımıyla ilk geniş katılımlı toplantısını Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

-Adana Eczacılar Odası tarafından bugün Atatürk Anıtına çelenk konulduktan sonra 14 Mayıs Eczacılık Günü’nün çeşitli etkinliklerle kutlanacağını biliyor musunuz?

-İl Karayolu Güvenliği Trafik Haftası Tertip Komitesi’nin kararı kapsamında 05-14 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftasında bir dizi etkinlik programı gerçekleştirildiğini biliyor musunuz?

Günün İsmi

Gece gündüz demeden hayatlarını feda eden, evlatlarının iyi yetişmesi için emek veren tüm annelerimiz

Günün Sözü

 Kim demiş Türkiye'de tarım bitti diye? Nifak tohumu ekmekte üstümüze yok...

Günün Kitabı

 ALLAHIN ASKERLERİ

 Yazar:  Yaşar Kemal