ADİL Mİ?

23/10/2017 01:53 1401

Adana Demirspor 3 maçta 7 puan alarak çıkış trendini yakaladı derken, küme düşme potasında bulunan Denizlispor’a deplasmanda 1-0 yenilerek yine hüsran yarattı.

Bir iki maç kımıldamak ile bu işler olmuyor. Ayrıca diğer takımlar da beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren Adana Demirspor. Teknik direktör Giray Bulak’ın istediği süre doldu, hatta geçiyor.

9 hafta geride kalırken oynanan futbol hiç iç açıcı değil. Bazıları “yahu o kadar pozisyona girdik, atamadık.” İşte o düşünce “züğürt tesellisi.”

Yabancı futbolcuların yürüyecek hali yok. Girdikleri pozisyonlarda hala ne yapacaklarını, nasıl hareket edeceklerini bilmiyorlar. Kısacası istenilen form düzeyine hala ulaşamamışlar. Defans bloğunda Adil diye bir futbolcun var. Rakibin şutuna eli-kolu açık sanki kaleci gibi hareket ediyor. Penaltı doğru bir karar. Daha sonra Mendy ile yüzde yüzlük golü kaçırıyoruz. Hemen ardından Adil sol tarafta rakibe öyle bir dalıyor ki ikinci sarıdan kırmızı kart olması gerekir. Hakem es geçiyor. Bu arkadaşa kimse toplara nasıl hamle yapılacağını söylemiyor mu?

Abdulkadir iyi bir futbolcu ancak şahsi oynaması takımın hücumdaki dengesini bozuyor. Birkaç pozisyona girdi, ben gol atayım sevdası ve paylaşımcı olmayışı takımını golden ediyor.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Adana Demirspor takımı kalesinden topla çıkamıyor. Devamlı havadan uzun toplar ile rakibe yüklenmeye çalışıyor. Bu tip futbol artık tarihte kaldı, pas ortalaması da “evlere şenlik.” Atılan uzun paslar da yapılan hatalar topun rakibe geçmesini sağlıyor. Orta alan ayağında ne kadar top tutar ise rakip takımı oyundan düşürür. Kenarlardan atağımız yok. Kenar atakları olmaz ise santraforun nasıl gol atacak. Atabey için kaliteli bir futbolcu deniliyor. Kaliteli futbolcular oyunun kaderini değiştiren futbolculardır.

İnsanın ağrına giden ne biliyor musunuz?

Ümraniye gibi bir ilçe takımı liderlik koltuğunda otururken, Adana Demirspor gibi mazisi başarılar ile dolu bir takımın durumuna bakın.

3 puanlık sistemde alınacak seri galibiyetler bir anda ligin şeklini değiştiriyor. Ummadığınız bir takım bakıyorsunuz şampiyonluk potasının içerisine girmiş.

Son derece dikkatli olmak gerekiyor. Bu hafta sonu Giresunspor ile kendi saha ve seyircimizin önünde oynayacağız. Bu maç 6 puan değerinde. Yendiğimiz taktirde üst taraf karışacaktır.