ADI ANILAN İNSANIN OCAĞI SÖNMEZ

07/01/2018 23:40 1361

Pazar günü Münir Özkul’un Teşvikiye camisindeki cenaze törenini izledim. “Mahmut Hocayı” sevenleri bu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Sevenlerinin ortak görüşü “İyiliği” miras bıraktı dediler.

Hem iyi bir insan hem de iyi bir sanatçı idi Mahmut Hoca. Filimler de yansıttığı karakterin kendi kişiliğini yansıttığını söylediler sevenleri. İbrahim Altay (Gazeteci) söyledikleri arasında bir cümle beni çok etkiledi “ADI ANILAN İNSANIN OCAĞI SÖNMEZ. İşte Mahmut Hoca herkese örnek olmuş bir sanatçıydı. Işıklar içinde yat Münir Özkul.

Adana Demirspor şuana kadar İki transfer yaptı. Aydın Yılmaz ve Kubilay Sönmez. Bu iki futbolcu kardeşlerimizin hangi mantık ile transfer edildiğini, ayrıca bu futbolculara ne kadar para ödendiğini ben ve taraftarlar çok merak ediyorlar.

Neye dayanarak yapılıyor bu transferler. Başkan Mehmet Gökoğlu bu takıma şampiyonluk yaşatmış bir başkan. Kolay kolay hata yapacağını sanmıyorum ancak bu hataların “babası”.

Aydın Yılmaz senelerden beri forma giymemiş. Giydiği zamanlarda da hatırlarda kalacak bir performansını kimseler hatırlamıyor.

Kubilay Sönmez iyi bir başlangıç yapmış ancak her geçen sezon irtifa kaybederek bu günlere gelmiş. Düşünün Erzurumspor’da bile kadroya giremeyen bir futbolcuyu Adana Demirspor ne yapacak?

Bedelsiz olarak Erzurumspor’a gelmiş. 3 maç sonradan oyuna girmiş. Tam 7 yıldır ilk 11’de sahaya çıkmamış.

Ben banlamakta zorluk çekiyorum, biz mi bu işten anlamıyoruz, yoksa bu transferi yapan transfer komitesi bu işi çok iyi biliyor!

İkinci yarı oynanacak maçların dönüşü yok. Borç almış başını gidiyor. Bu takımın geleceği için hesap yapan bir yönetici var mı? Yazılacak çok şey var, yazıyorsun Adana Demirspor düşmanı diyorlar. Kimin dost kimin düşman olduğunu tüm Adana spor camiası biliyor.

Yazının başlığını hatırlatmak istiyorum; “ADI ANILAN İNSANIN OCAĞI SÖNMEZ”.