Adanalılar mutlu oluyor

16/09/2018 22:26 1682

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurda döndü. Atatürk Havalimanı'ndan ayrılan Erdoğan'ın konvoyu Zeytinburnu Sahilinde durdu. Başkan Erdoğan vatandaşlar ile sohbet etti tabi ki yanında da  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik vardı. Türkiye’nin bir numaralı isminin yanında, Adana’nın önemli  ismi Ömer Çelik’i görmek, biz Adanalıları mutlu ediyor.

Çalışan kazanıyor

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Siyaset Akademisi 17. Dönem Mezunlarıyla bir araya gelerek sohbet etti. Bu sohbette neler konuşuldu neler. Görünen o ki Ahmet Zenbilci sıkı çalışmaya devam ediyor. Eee bu sıkı çalışmanın neticesi de malumunuz genel merkez tarafından hep takdir ediliyor. Ne diyelim çalışan kazanıyor.

 

Allah kabul etti Pote
Demirspor'un hafta sonu karşılaşacağı Hatayspor maçı öncesinde akşam idmanı sırasında akşam ezanı okundu. Müslüman olan takımın golcüsü Pote, teknik heyetten izin alarak diğer idman sahasına geçip namazını kılıp duasını okudu. Biz de “Allah kabul etsin pote” dedik. Maçın ardından gazetemizde bu haberi okuyan taraftarlar “Allah kabul etti” diyerek spor müdürümüze alkış tuttular. Eh Allah işte, kendisine edilen duaları geri çevirmiyor kurban olduğum.

Karnavalda tarih belli oldu
Yurtiçinden ve yurtdışından on binlerce kişiyi “dostluk ve sevgi” çatısı altında buluşturan “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”nın 7’ncisi 3-7 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Karnavalın “simgesi” durumundaki kostümlü kortej geçişi de yüzbinlerin katılımıyla 6 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olarak dünyanın sayılı karnavalları arasına girmeyi başaran “Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda” eğlenceli etkinliklerin yanında çok sayıda kültürel ve sanatsal aktivite de yer alacak. Önümüzdeki yıl karnavala katılanları ayrıca sürprizler de bekliyor olacak. Haydi bakalım şehir dışından gelecekler şimdiden rezervasyonlarınızı yaptırın.

 

Çimdik

Bu Suriyelilerin hayatımızın her alanına el attıklarını görmeyenleri bir çimdikleyeyim de görsünler. Adamlar bizim memlekette bizi solladı.

 

Haşarı soruyor

-Yerel seçim için adaylığı açıklanan ilk isim olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün şahsi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla rakiplerine meydan okuduğunu biliyor musunuz?

-İYİ Parti’de Adana il başkanlığına yeniden Göktürk Boyvodaoğlu’nun atandığını biliyor musunuz?

-Çukurova topraklarında beyaz altın (Pamuk) hasadının başladığını ve bu yıl rekoltenin yüksek olduğunu biliyor musunuz?

Başkan Sözlü’nün, Milliyetçi Avukatlar Grubunun Adana Baro Başkan Adayı Av. Yılmaz Özkıral ve diğer önde gelen isimleri makamında kabul ettiğini biliyor musunuz?

-Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Murat Yağmur’un kız kardeşini kaybetmesinin üzüntü yarattığını biliyor musunuz?

-Hafta sonu Karataş’tan balıkçıların Barış Sanıgök Hocanın duaları eşliğinde ‘vira Bismillah’ dediğini ve açılış törenine kent protokolünün de katıldığını biliyor musunuz?

-Türkmenbaşı Bulvarı’nda bulunan yoğun kalabalıkların olduğu bir kahve işletmesine hafta sonu bir aracın daldığını ve yaralıların olduğunu biliyor musunuz?

-Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Korolarının sevilen sesi CEYHUN İPTEŞ’in şiir kitabının çıktığını biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak

 

Günün Sözü

Ne kadar az bilirseniz, o kadar şiddetle savunursunuz.  Bertrand Russell

 

Günün Kitabı

TOPAL OSMAN

Yazar: ÜMİT DOĞAN