Adana için…

17/05/2019 02:04 1659

 

 

Adana’ya karşı sorumluluğumuz var.

Kentin havasını soluyan, suyunu içen tüm herkesin aynı bilinçte olduğunu düşünüyorum.

Gazeteniz 5 Ocak olarak da bu sorumluluğu her zaman öne aldığımızı belirtebilirim. Adana için taş üzerine taş koyanın başımızın üzerinde yeri var. Kent için bir çivi çakanın kıymetini biliriz.

Biliyorsunuz yeni stadımız inşaat halinde. Genel olarak inşaat tamamlanmak üzere. Ancak sorun şu ki 5 yıldır stat bitirilemedi. Adanalı futbol severler artık 5 Ocak Stadı’nın tribününde sağnak yağmur nedeniyle ıslanmaktan, sarı sıcakta yanmaktan dertlenmeye başladılar. Konuyu gazeteniz 5 Ocak olarak sütunlarımıza önceden de aldık geçtiğimiz gün de geniş yer verdik. Çok büyük ses getirdi.

Hatta CHP Milletvekili Burhanettin Bulut, konuyu Meclis gündemine taşıyıp yazılı soru önergesi verdi. Konu Spor bakanlığına intikal etti. Dilerim kısa zamanda da karşılığını bulur.

  1. burada şimdiye kadar emek verenlerin hakkını yememek gerekir. Valimiz Mahmut Demirtaş, İl Spor müdürümüz Abdülkadir Ataşbak stat çalışmaları ile ilgili yakından ilgileniyor. Fakat, stadın artık bitmesi gerekiyor. Zaman olarak çok uzadı. Adanalı futbolseverler de artık konforlu bir şekilde maçlarını izlemeli. Kışın yağmurda ıslanmamalı, yazın güneşte yanmamalı…

Bu nedenle yeni stadımızın yapımının hızlanması ve kısa zamanda hizmete açılması tek dileğimiz. Bakanlığın bu konuda sesimize kulak verip büyük adım atacağını düşünüyorum.

Yeni statta maç izlerken, yapanlara bir kez daha teşekkür edeceğiz…

Adana için…