Adana Demirspor ve Zaman

02/08/2018 02:01 913

 

Daha önceki yazılarımızda da sıkça bahsetmiştik kayyuma gitmek üzere olan bir takımdan şampiyonluk potasına girmekte olan bir takıma evrilmek gerçekten inanılmaz bir ke4skin dönüş. Yine her seferinde bu işin mimarının da Başkan Murat Sancak ve Yönetim Kurulu olduğunu söylemiştik. Şimdi burada liglerin başlamasına az bir süre kala oluşturulmuş bir kadro var. Ama gerçekten iyi bir kadro. Bu kadroya öncülük eden yön veren hedefleri olan da bir Hakan Hoca var. Takıma ayrıca birkaç transfer daha yapılacağı da söyleniyor. Adana Demirspor’un önündeki tek engel ise kısa zamanda oluşturulan bu kaliteli takımın uyum sorunu ve Hakan Hoca’nın isteklerini bu zaman zarfında ne kadar yerine getirip getiremeyeceği. İşte bu yüzden bana göre ilk haftalar da yaşanacak uyum sorununa karşı taraftar ve camianın son derece sabırlı olması gerekiyor. Zaten uyum sorununu aşmış ve yıldız oyuncuları form tutmuş bir Adana Demirspor’u şampiyonluk yarışında geride bırakmak neredeyse imkansız olacaktır.

Özellikle ligin başlamasına yakın bir zamanda transfer edilen oyuncuların çoğu hazır oyuncular. Bu oyuncuların form tutması zor olmayacaktır. Ancak oyuncuların bir birini tanıması, oyun içerisindeki uyumları, taktik disiplin ve anlayışı yine de zaman alacaktır. Sezon başında sadece 3 oyuncusu kalmış, takın neredeyse tamamı değişmiş yapısıyla daha ilk haftadan çıktığı her maçta uçacak, kaçacak dersek büyük yanılgı olur. İşte bu yüzden sabretmek ve zaman çok ama çok önemli.

Başka bir anekdot ise kombinelerin satışa çıkmış olması. Transferde çok önemli oyunculara imza attıran Başkan Murat Sancak ve Yönetim’in camiadan başlıca beklentisi kombine satışlarının yüksek olması. Ben inanıyorum ki taraftar kombinelere gereken ilgiyi fazlasıyla gösterecektir.  Adana Demirspor’u Bu yıl güzel bir sezon bekliyor. Sezon uzun ve bu uzun sezonun sonunda şampiyonluk ipi göğüslenecek.