ADANA DEMİRSPOR VE VEFA

05/08/2018 21:51 951

Yıllardır taraftarlar arasında yada camia içerisinde konuşulur durur. Adana Demirspor’un üzerinde sürekli bir ah olduğu, yıllardır alacaklarını alamayan gerek kulüp çalışanlarının gerekse futbolcuların veya kulübe emek vermiş efsane isimlerin kul hakkı olduğundan söz edilir. Hatta takımın bu yüzden yıllardır şampiyon olamadığına bile inananların sayısı az değil.

Murat Sancak Başkanlığındaki yeni yönetimin belki de göreve gelir gelmez en önemli yaptığı işlerden birisi işte bu ödemeler oldu. adına ne derseniz deyin ister kul hakkı ister vefa örneği Adana Demirspor kimde hakkı varsa helalleşmeye devam ediyor. Bunun en son örneklerinden bir tanesi kulübe yıllarca emek vermiş efsane isimlerlerin alacaklarının ödenmesi oldu. Bu isimleri şimdi tek tek saymaya gerek yok zaten Adana Demirspor’a gönül vermiş tüm kesimler bu isimleri ezbere bilir. Onlara gösterilen vefa ve helalleşme kulübün prestiji içinde son derece önemlidir. Bu isimler geçmiş yıllarda Türkiye’de isim yapmış bu kulüple beraber kariyerlerine yön vermiş ve futbolculuk dönemi sonrasında da yıllarca yine hizmetleri devam etmiş isimler. Bu yüzden tekrar ediyorum verilen emek hangi düzeyde olursa olsun yıllardır emeklerin karşılığı yoktu. Ancak bu sene birçok kesimle olduğu gibi bu isimlerle de Adana Demirspor’un helalleşmesi çok ama çok önemli.

Adana Demirspor’da artık kamp döneminin sonu gelirken sezona başlama noktasında birkaç nokta transfer sonrası başlangıç Karabük maçıyla olacak. Bu çerçevede bir noktayı tekrar hatırlatmakta fayda var. Bilinen koşullardan ötürü geç başlanan bir kamp dönemi bana göre en az 3 haftaya ihtiyacı olan bir Adana Demirspor’un bu sezon şampiyonluk ipini göğüslemesi içten bile olamayacaktır. Ancak Kombineye olan ilginin biraz daha artması çok önemli. Zaten futbolda ki başarıyla birlikte bu sezon stat da yer bulmak hayli sıkıntılı olacaktır. İşte bu yüzden şimdiden kombine almakta fayda var diyorum