Adana buna layık…

16/05/2019 03:19 1597

Yeni statlar Türk futboluna yeni bir ivme kazandırmıştır. Akıl edenlere, yapımlarını gerçekleştirenlere teşekkür etmek gerekir. Bu Adana için de geçerli. Ancak , buradaki durum çok farklı. Adana stadı neredeyse diğer illerdeki statlar ile eş zamanlı başladı. Belki de bazılarından önce yapımına başlanmış olabilir. Fakat, stat yeni sezona yine yetişmeyebilir.

Türkiye’deki yeni statların genelini görme ve yerinde maç izleme şansını yakaladım. Her biri ayrı bir değer. Konforlu statlarda maç izlemenin keyfi bir ayrı oluyor hani. Son olarak Kayseri stadında Demirspor’un özel maçını izlemiştim. Bırakın yağmuru hava biraz soğuk olunca çatılara monteli ısıtmalar hemen çalıştı ve koltuğunda oturan taraftarları soğuktan korudu. Bu statlarda maç izledikten sonra Adana’ya gelip tarihi 5 Ocak Stadı’na girince işler değişiyor tabi. Adanalı futbol severler tribünlerde gerçek anlamda eziyet çektiklerine tanıklık ediyoruz. Sıcakta yanıyorsunuz. Son Balıkesirspor maçında bunu yine gördük. Lig sürecinde soğuk ve yağmurlu havada yine taraftarların kötü durumunu üzülerek gördük.

Bu noktada Devlet büyüklerimize seslenmek istiyorum. Adana’nın yeni stadını artık bitirin. İnsanlar artık maçlara gelmemeye başladılar. Bunun da tek nedeni mevcut stadın fiziki durumudur. Artık bunu kaldırmıyor. Yeni stat bittiğinde göreceksiniz, taraftar sayısı bakın ne kadar artıyor. Sizlere güveniyoruz ve yeni stadı Adana’ya kısa zamanda mutlaka kazandıracaksınız.

Zira Adana buna layık…