2.Yılda Süper olur mu?

05/07/2019 12:42 1526

Murat Sancak önemli bir isim; hem iş camiası hem de spor camiasında.

Bugün itibariyle de Demirspor’daki başkanlığında ikinci yılına adımını attı. Yönetim kurulundaki değerli isimleri de aynı şekilde yorumlayabiliriz. Önemli bir mücadelenin içerisine girdiler. Bir yıllık süreçte Başkan Murat sancak, her anlamda taşın altına elini uzattı.

Geçtiğimiz 1 yıllık süreçte her duyguyu yaşadı Başkan Sancak. Bir tek Süper lig şampiyonluk sevinci hariç. Onu da son 180 dakika kala kaybetti. Hüzünlü bir kayıptı. Aslında oyuncular biraz daha dayanabilse işi bitireceklerdi ancak futbolun doğasındaki sürprizler yine sahne aldı.

Peki Başkan Murat Sancak’ı ikinci yılında neler bekliyor?

Aslına bakıldığında ilk yılı ile ikinci yılını kıyaslamak gerekir. Başkan ilk geldiğinde tam anlamıyla sıkıntı vardı. Yeni takım oluşturuldu, yeni teknik heyet geldi ve sıfırdan işe başlandı. Aslında bunun sıkıntısını sezon boyu yaşadı Demirspor.

  1. geldiğimiz de ise Başkanın önünde takımın iskeleti duruyor. Öncelikle bu büyük avantaj. Bakıldığında lig başladığında takımın yarısından fazlası geçen yıldan kalma oyuncular olacak. Yani uyum sorunu denen o sıkıntıyı pek yaşamayacak Adana Demirspor. Yıllardır yaşadığımız bu olumsuzluğu bu kez yaşamayacağız. Bunun dışında takım ve kulüple ilgili her şey yerli yerinde lige başlanacak.

Başkan Murat Sancak, geçtiğimiz sezon hangi bölgelerde sıkıntı yaşandığını çok iyi biliyor. Bu bölgelere alacağı kaliteli isimler takımın gücüne güç katacaktır. Dolayısıyla nokta atışını isabetli yaptığı an diğer takımlardan Demirspor önde olacaktır.

Başkan Murat Sancak , yine üzerine düşeni yapıyor ve yapmaya devam edecek. Sırada Başkan ve yönetime destek olmak var. Taraftarlar kombinelerini alıp , tribünleri doldurarak görevini yapacak, Adana’yı yönetenler ise Başkan Sancak ve yönetiminin yanında olduklarını göstererek.

“Merak Etmeyin Adana Demirspor emin ellerde…” ifadesini okumak çok çok önemli. Huzurun ve güvenin ta kendisi. Başkan Murat Sancak’ın olumsuzlukları yerinde bitireceğini biliyoruz.

Başkan Murat Sancak’ı ikinci yılında eminim ki bekleyen en önemli olgu Süper lig olacaktır. Bu kez 25 yıllık bu hasret dinecektir diye düşünüyorum.

Bunun için sabırlıyız…