15 milletvekili de birliktelik sergilemeli!

13/08/2018 05:04 1397

Adana için tek vücut geziyorlar.

CHP Adana Milletvekilleri Adana için tek vücut olmuş STK’ları odaları aklınıza gelebilecek her Adana dinamiğini ziyaret ediyor birlik ve beraberlik çağrısı yapıyorlar.

İşte bizim beklediğimiz de istediğimiz de budur.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, toplumun tüm kesimleriyle buluşmalarını aralıksız sürdürüyor. Ziyaret, toplantı ve görüşmelerin tamamında ‘Önce Adana’ şiarıyla hareket eden CHP milletvekilleri, sorunların çözümü için siyasi partilerin tüm milletvekillerini samimiyetle aynı masa etrafında toplanmaya çağırıyor.

Bu birlik ve beraberliğin Adana’nın diğer milletvekilleriyle beraber olmasını toplam 15 milletvekilinin de birliktelik sergilemesini isterdim doğrusu.

Arapça tabelaların kaldırılması doğru hamle

Geçtiğimiz hafta Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri bir operasyon yaparak işyerlerinde Arapça tabelaları kaldırdı. Bu sorunu ilk kez haber merkezimiz gündeme getirmişti. Bölgedeki esnaf yine haber merkezimizi telefon yağmuruna tuttu. Yetkililere teşekkür eden esnaf, bu çalışmaların devam etmesi gerektiğini ifade ettiler. Bence de bu operasyon doğru bir hamle, bu çalışmalar devam etmeli. Orada esnaf da memnun oldu biz de burada kalmasın bu işin devamı gelsin diyoruz. Haydi bakalım zabıta ağabeyler rast gele.

 

Birazcık  duyarlı olun yahu!

Adana Büyükşehir Belediyesi ne güzel yapmış etmiş, kamelyalar koymuş insanlar dinlensin otursun çay demlesin piknik yapsın güzellikleri seyretsin diye Adnan Menderes Bulvarı’nda. Gel gelelim bizim bazı izansız vatandaşlarımız, bu kamelyaları kullanıyor ama tabiri caizse resmen  içine de ediyor! yahu arkadaş alın elinize bir poşet içine atın ne pisliğiniz varsa götürün çöpe atın. Bu kamuya açık yerler babanızın malı değil başkaları da kullanıyor. Biraz edepli, biraz temiz olun çok mu şey istiyoruz? Temizlik imandan gelir imansızlar sizi.. Bu yerlerin hali ne?  Ayıptır yazıktır ya..!

Çimdik

Bir siyasi partinin genel başkanı; partiye kayıtlı,aidatını ödeyen ve partiiçi eğitimlerden geçmiş tüm üyelerle değil de, sadece delegelerle belirlendiği sürece delege ağalığının sonu gelmez.

 

Haşarı soruyor

-AK Parti Adana Milletvekili ve MKYK Üyesi Tamer Dağlı’nın, 24 Haziran seçimleri sonrasında sürdürdüğü teşekkür ziyaretlerine Sarıçam ve Karaisalı’ya bağlı mahallelerde devam ettiğini ve vatandaşlarla bir araya geldiğini biliyor musunuz?

-Adana Demirspor’un hafta sonu ligin ilk maçında, taraftarına muhteşem bir Adana plakası skoru hediye ettiğini biliyor musunuz?

-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut’un, toplumun tüm kesimleriyle buluşmalarını aralıksız sürdürdüğünü biliyor musunuz?

-Seyhan Belediyesi tarafından yaptırılacak olan ve şehrin futboluna uzun süre hizmet etmiş Adana Demirspor’un efsane isimi Kartal Yaşar’ın adının verileceği spor kompleksinin temelinin atıldığını ve 4 Milyon liraya mal olacak spor kompleksinin 120 gün içerisinde tamamlanıp hizmete açılmasının planlandığını biliyor musunuz?

-İstanbul’da Adana dostu MESE İletişim Danışmanlığı’ndan Mert Aybars’ın, her 10 Ocak’ta, her 5 Ocak’ta, her basın bayramında, gazeteciler gününde kısacası hiçbir özel günü atlamadığını ve Adana’daki gazeteci dostlarını unutmadığını biliyor musunuz?

Günün İsmi

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak

Günün Sözü

“Dolara mahkûm değiliz. Dolarla doğmadık, olmayınca da ölmeyiz.”

MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ

Günün Kitabı

İçeriden Fethedilen Kale CHP

YAZAR: Celal Eren Çelik