1-0 OLSUN BİZİM OLSUN...

24/09/2018 21:05 1661

Hani derler ya “1-0 olsun bizim olsun” ya da “temiz” olsun…

Evet istenilen oldu; tek gol Adana Demirspor’ a deplasmanda son derece önemli bir üç puan kazandırdı.

İç sahada Hatay karşısında alınan üç puanın değerli olabilmesi açısından Altınordu deplasmanında alınacak galibiyetin önemi büyüktü. Gerek kazanma alışkanlığı gerekse seri galibiyetler açısından çıkılan yolda Altınordu karşısında özellikle ilk yarı takım oyunu olarak iyi bir görüntü sergiledi Adana Demirspor. Kaleci Çağlar’ın her geçen gün kalede güven vermesi, defansta İsmail’in Mitroviç’ le uyumu, orta sahada Treore’nin mükemmelle yakın oyunu, kenar beklerin diğer maçlara nazaran hazır görüntüsü ve ilerde tabi ki kral Pote..

Sonuç olarak ilerleyen haftalar için takımın daha da iyi olacağının net göstergesi oldu.  Maçta Adana Demirspor adına görülen sıkıntılı konu ise ileri uçtaki kenar oyuncuların henüz istenilen tempoyu yakalayamaması.

Ayrıca daha hazır bir Orkan’ı yine ilerleyen haftalarda izleriz diye düşünüyorum. Hatay maçına sonradan giren ve bu maçta ilk 11 başlayan Erdal’ın performansı da göz kamaştırdı. Adana Demirspor da oyuna sonradan girenlerde takıma katkı verme konusunda önemli işler yaptı. Altınordu maçının ikinci yarısında Adana Demirspor takımı her ne kadar özellikle belli bölümlerde baskı yiyerek oyunu kendi sahasında kabul etse de yine söylüyorum ilerleyen haftalarda oyunu 90 dakikaya yaydığı zaman seyir zevkinin de yükseleceği bir gerçek.

Adana Demirspor un önünde Eskişehir, Osmanlı ve Elazığ maçları var bu maçlarda seri devam ederse ligin ilk yarısı için takımın önü son derece açık demektir. Bu arada Dünya’nın diğer ucunda Adana Demirspor maç yapsa oraya gelecek bu çok özel taraftara da ayrıca şapka çıkarıyorum